سئو

نکاتی که باید در سئو رعایت شود

نکاتی که باید در سئو رعایت شود

اگرچه بسیاری از کسب‌و‌کارها در اینترنت، خود را زرنگ و دانا می‌پندارند، اما گستره یادگیری بهینه‌سازی کسب‌و‌کار برای موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی همیشه در حال گسترش است. بهترین گزینه، استخدام نیرویی است که بتواند سئوی کسب‌و‌کار شما را انجام دهد. اما چطور مطمئن باشید خدماتی که به شما ارائه می‌شود قابل اطمینان است؟ برای جواب دادن به این سؤال، 10 نکته مهم را بازگو می‌کنیم تا در تصمیم‌گیری جذب نیرو در رابطه با بهینه‌سازی سایت، به شما کمک کنیم.

 

1- شفافیت

یک متخصص سئو، باید بدون مانع به شما توضیحاتی پیرامون نحوه کار و خدماتش بدهد. شما باید بدانید که چقدر زمان لازم است تا بر روی سئوی مورد نیاز شما کار شود. همچنین یک متخصص سئو باید به شما شرح دهد که از چه تکنیک‌هایی برای افزایش حضور شما در فضای اینترنت استفاده می‌کند. هدف، آن است که به شما کمک کنیم تا آن قدر از نکات بهینه سازی آگاه شوید تا خود بتوانید تغییرات اساسی در بهینه سازی سایت را لحاظ کنید، حتی بدون یک متخصص. آن‌ها باید تمامی پیشنهادهایی را که گوگل در رابطه با سئو داده، به شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای طالب سئو گوشزد کرده و آموزش دهند.

2- استراتژی

ارائه دهنده خدمات سئو باید درک و فهمی کلی از استراتژی‌های سئو و نحوه به کارگیری آنها برای بهبود کسب و کار شما داشته باشد. شرکتی که به یک استراتژی بازاریابی چسبیده و بر رو آن پا فشاری می‌کند را استخدام نکنید. بهینه سازی سایت بخشی ضروری از سئو می‌باشد، اما تنها بخشی از کل فرایند سئو را تشکیل می‌دهد. شرکتی را پیدا کنید که بتواند محدوده گسترده تری از خدمات سئو را ارائه دهد.

3- دادن گزارش

متخصص سئوی استخدام شده باید بر اساس یک برنامه منظم به شما گزارش دهد که از چه تاکتیک‌هایی برای افزایش داد و ستدهای کسب و کار شما استفاده کرده و چه نتایجی کسب کرده. اگر چیزی بود که از آن سر در نیاوردید باید بتوانید از وی سؤال کنید، بدون این که او بگوید ” بگذارید متخصصان ما آن را به عهده بگیرند” و سعی کنید از همه مسائل آگاه باشید.

4- تجربه

برای این که بتوانید تعیین کنید که کدام شرکت ارائه دهنده خدمات سئو را استخدام کنید تجربه، کلیدی‌ترین فاکتور می‌باشد. اینترنت همواره در حال تغییر است، پس هر شخصی که سابقه طولانی‌تری در ارائه خدمات سئو دارد، همیشه از آخرین پیشرفتهای الگوریتم‌های موتورهای جستجو، یک قدم جلوتر است.

5- ساختار

یک متخصص سئو باید دارای ساختار بوده و حرفه‌ای باشد. شخص و یا شرکت ارائه دهنده خدمات سئو باید ساختار داشته باشد و تمامی نکات بهینه سازی را از روی ساختار و یک نقشه منسجم انجام دهد. علاوه بر آن تماس شما با آنها باید مداوم باشد و به خوبی پاسخ شما را بدهند.

6- بودجه

بخش مهمی از فرآیند بهینه‌سازی وب‌سایت به بودجه شما مربوط می‌باشد. شرکت و یا فرد ارائه دهنده خدمات سئو باید به صراحت، هزینه‌های مربوط به بهینه‌سازی وب سایت را به شما اطلاع دهد.

هرگز به کسانی که به شما وعده رتبه اول در نتایج موتورهای جستجو را می‌دهند اعتماد نکنید. هدف آن است که بتوانید با استفاده از بهینه‌سازی به بهترین رتبه در نوع بازار خود دست یابید. هیچ شخصی نمی تواند به شما قول دهد که به سرعت، رتبه 1 را از آن شما کند. این امر می‌تواند به حقیقت بپیوندد اما حداقل حدود 6 ماه طول می‌کشد تا نام برند و سایت شما در لیست بلند بالای نتایج به نمایش در بیاید.

7- رنکینگ

اگر شرکتی که فعالیت بهینه‌سازی وب سایت شما را بر عهده دارد واقعاً خوب عمل می‌کند، باید صفحه سایت خودشان در نتایج بالای بهینه سازی‌های جستجو وجود داشته باشد. به عنوان مثال آخرین کارهایی که در زمینه بهینه سازی انجام داده اند را مرور کنید تا مطمئن شوید که آیا توانایی آن را دارند که رتبه های بالای رنکینگ را از آن شما کنند یا خیر.

8- نظرات مشتریان

یک شرکت بهینه سازی باید قادر باشد تا لیستی از مشتریان راضی و ناراضی را به شما بدهد تا بتوانید وضعیت خود را در بازار بسنجید. از آنها منابعی را تقاضا کنید تا بتوانید با استفاده از آن، شخصاً با مشتریان‌تان در رابطه باشید و از آنها در رابطه با خدمات و محصولات قدیم و جدید سؤال بپرسید که آیا راضی بوده اند یا خیر و نظرات آن‌ها را در بهبود و گسترش بازاریابی خود، لحاظ کنید.

9- احترام متقابل

هر شرکتی که شما با آن کار می‌کنید، باید همان طور که با مشتریان و شرکت‌های بزرگ و معروف رفتار می‌کند، با شما هم رفتار کند و شما را با آن‌ها در یک اولویت قرار دهد. یک شرکت هرگز نباید شما را برای بستن قرارداد با یک شرکت بزرگتر و به خاطر هزینه بیشتر، کنار بزند. یک شرکت سئو باید برای کمک به بهینه سازی وب سایت شما علاقه داشته باشد و به شما کمک کند، حتی قبل از مراحل عقد قرارداد. پس از انتخاب شرکت مناسب، غافل نشوید.

تمامی موارد بالا نکاتی بود برای این که بتوانید شرکت ارائه دهنده خدمات سئو را به شکل مناسب‌تر و بهتر پیدا کرده و با آنها همکاری خود را آغاز کنید.

منبع: http://www.kaspid.com

درباره نویسنده

علی جلیل پور

دیجیتال مارکتر و مشاور تیم دیجیتال مارکتینگ ایده پرداز و مدیر استارت آپ OrderPay هستم، خدمات تخصصی سئو و تولید محتوا انجام میدم و از اینکه بتونم به رشد و توسعه فروش کسب و کارها کمک کنم لذت میبرم.

افزودن نظر

برای ارسال نظر کلیک کنید